Hokejs
2024. gada 1. maijs, 12:35

"Hurricanes" salauž "salinieku" pretestību un uzvar sērijā; Stenlija kausa izcīņas otro kārtu sasniedz arī "Avalanche"

Jauns.lv/LETA

Karolīnas "Hurricanes" un Kolorādo "Avalanche" otrdien nodrošināja vietu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā.

Austrumu konferences ceturtdaļfinālā "Hurricanes" mājās ar 6:3 (3:1, 0:2, 3:0) pārspēja Ņujorkas "Islanders" un sērijā līdz četrām uzvarām tika pie panākuma ar 4-1.

"Hurricanes" sērijas piektajā mačā nenosargāja divu vārtu pārsvaru un trešo trešdaļu sāka ar neizšķirtu rezultātu 3:3, taču nepilnu desmit sekunžu laikā Karolīnas labā vārtus guva Džeks Drūrijs un Stefans Nesens, panākot 5:3.

"Hurricanes" hokejisti pirmajā trešdaļā priecājas par Andreja Svečņikova gūtajiem vārtiem.

Uzvarētāju rindās ar trīs (1+2) rezultativitātes punktiem izcēlās Sets Džārviss, bet pie gūtiem vārtiem un rezultatīvas piespēles tika Jevgeņijs Kuzņecovs. "Islanders" labā vārtus guva Maiks Railijs, Keisijs Sizikas un Broks Nelsons, kura kontā arī rezultatīva piespēle.

Otrajā kārtā "Hurricanes" pretinieki būs Ņujorkas "Rangers" hokejisti.

Savukārt Rietumu konferences ceturtdaļfinālā "Avalanche" viesos ar 6:3 (1:1, 2:1, 3:1) apspēlēja Vinipegas "Jets" un sērijā uzvarēja ar 4-1.

Uzvarētāju rindās ar diviem precīziem metieniem un rezultatīvu piespēli izcēlās Miko Rantanens, gūstot abus vārtus trešajā trešdaļā mazāk nekā četru minūšu laikā, bet pa divām rezultatīvām piespēlēm iekrāja Neitans Makinons un Devons Tēvzs.

"Avalanche" pretiniece otrajā kārtā būs Dalasas "Stars" vai pagājušās sezonas čempione Vegasas "Golden Knights".

Jau ziņots, ka Artūrs Šilovs atvairīja 20 metienus, taču viņa un Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks" mājās ar 1:2 piekāpās Nešvilas "Predators", laukuma saimniekiem sērijā saglabājot vadību ar 3-2.

Iepriekšējā sezonā finālsērijā Vegasas "Golden Knights" ar 4-1 pārspēja Floridas "Panthers", Teodoram Bļugeram vegasiešu sastāvā kļūstot par Stenlija kausa ieguvēju.